Tryb życia a bóle w stopach…

Różne pozornie zwykłe bóle stóp w zasadzie nie są kojarzone z czymś takim jak tryb życia. Bo jak to? Każdy ma jakiś tryb życia ale żeby on  decydował o moich stopach…  Tak i to bez wątpienia decyduje, twierdzę to ja,  zajmujący się stopami.

Bóle stóp mogą być konsekwencją niewłaściwego trybu  życia. A nie  samym w sobie bólem konkretnie stóp jako części ciała.  I tu już w  telegraficznym skrócie tłumaczę o co chodzi…

D l a c z e g o:

Np.:

Boli kogoś  k r ę g o s ł u p,  co nie należy do rzadkości. Bo kręgosłup lub   plecy-  bolą od czasu każdego lub ciągle 50% nas wszystkich. Nie muszę  czytać statystyk,  różnie układanych wg. zapotrzebowań. Widzę to na co dzień jako praktyk.

Ale przyczyną może być płaskostopie, z różnych powodów, złe  ustawianie stóp, niewłaściwe obuwie bądź nieużywanie-  właściwych   wkładek…

Ktoś nadużywa  ‘’używek‘’ i ma kłopoty z poruszaniem się. Wcześniej czy później zabolą go stopy. Zaczną sztywnieć i drętwieć.

Ktoś narzeka na ból w barku (może mieć on wiele podłoży- typu  przeciążenie, naderwanie, urazy lub kontuzje.  Czyli konkretne,   bezpośrednie przyczyny…)

Ale problem może też leżeć w stopach, które mogą być bardzo niezdrowe w rejonie receptorów-  barków znajdujących się właśnie w … stopach.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *