Co o stopach wiedzieć należy…

lub ściślej:

CO WIEDZIEĆ POWINIEN KAŻDY, BY ZACHOWAĆ  SPRAWNOŚĆ STÓP-  DECYDUJĄCYCH BĄDŹ CO BĄDŹ O  SPOSOBIE PORUSZANIA SIĘ.

To temat szeroki jak morze i dla nas ludzi chyba  jeszcze obszerniejszy. Ale ponieważ stopa  ‘’na  pierwszy rzut oka ludzkiego’’ jest stosunkowo małą  częścią ciała w stosunku  do  ‘’reszty człowieka‘’  dlatego prawdopodobnie jest takoż postrzegana przez  powszedniego zjadacza chleba. To jedna z hipotez na  ‘’niezauważalność’’ jej ważności na co dzień a już w  ogóle jej rangę w stosunku do zdrowia ogólnie  pojętego.

Nie zamierzam teraz bardzo szczegółowo wchodzić w  rozważania, dla mnie jasne jak słońce, że stopy są  niezwykle ważne dla zdrowia a utracone przez kogoś  zdrowie-  rzutuje wcześniej czy później na zdrowotny  stan stóp…  Czyli odbija się czkawką.

*Chore stopy-  odbiją na organizm jakimś schorzeniem/ chorobą

*Choroba/ schorzenie w organiźmie-  zejdzie na stopy,  które mogą tego nie unieść…

Dlatego skupię się na kilku podstawowych radach, bo  jest ich całe multum, innych szukajcie na blogu- bo  ciągle o nich wspominam.

10540253_1444907965781785_671463597_n DSC_0246 DSC_0404 skarpety_niebieskie_1 Szklarska-Poręba-2011-063

53

1. Stopy są twoją  podstawą i nośnikiem ciała, daj im  odpocząć– gdy trzeba.

2. Trzymaj je w cieple bo tego potrzebują  (dobre:  obuwie, skarpety…).

3. Masuj je jak najczęściej  (sposoby pokazuję na blogu).

4. Gimnastykuj je w każdej wolnej chwili  (pokazuję na  blogu, w książkach, na dvd  -jak).

5. Dbaj– by nie doznawały urazów, przeciążeń, by nie  tworzyły się na nich: odciski, nagniotki i inne  nienaturalne zjawiska…

6. Gdy zauważysz, że tworzy się na nich ‘’coś’’  nienaturalnego (np.: zmiany skórne, niepokojące  krzywizny, choroby paznokci-  gdy puchną lub bolą, nie czekaj! Z tym na potem. Od zaraz udaj się do  specjalisty od stóp!

                                     

                                                           Pytaj-  odpowiem.

Zalecane produkty,  akcesoria dla stóp i ich leczenia  oraz wygody znajdziesz na naszej stronie w sklepie  internetowym: http://sklep.lewandowicz.com.pl/

Od ponad 25 – lat nasz sklep w Ustce istnieje pod tym samym adresem i telefonami!  Oferując Państwu proste, tanie – najwyższej jakości akcesoria zdrowotne dla  stóp i ciała.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *