Nie zostawiaj zdrowia na później

Bo nie zdążysz.

Bo go nie dogonisz, nie dogonisz straconego czasu…  Odjeżdżającego pociągu… Dla  zdrowia każdy dzień, każda chwila jest istotna i może  zadecydować o życiu.

P8090059 13-9806rapacki

* operacja w perspektywie a  domowa rehabilitacja.

*bardzo mi zależy, by poruszyć  ten temat z racji, że jestem  terapeutą: spotykam takie  sytuacje, że ktoś jest na coś  chory i wymaga pomocy  doraźnej, a tej właściwej  ‘’nieco później’’ bo za chwilę  ma- komisję w ZUS- ie i w  bliskiej perspektywie  operację/zabieg. Chciałby się  przedstawić jako chory albo  bardzo chory, by uzyskać coś…  A później będę się leczył… Każdemu tłumaczę, że tak się  nie da.

Bo! Zdrowie jest najważniejsze o każdym czasie. Tu i teraz. Nie można go zostawiać na później  a nawet na nieco później.

*zetknąłem się z wieloma  ludźmi w mojej praktyce,  którzy mieli różne/wcale nie  małe komplikacje zdrowotne… I wtedy mówili mi: ‘’wie Pan  co, ja przyjdę do Pana ale po  komisji…‘’ Gdy skazany/a  jesteś na jakąkolwiek operację-  już przed nią dbaj o formę  fizyczną. Nie odpuszczaj! Bo  jak będziesz sprawniejszy  przed zabiegiem to szybciej  powrócisz do zdrowia i  codziennej formy po nim.

Pytaj – odpowiem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *